Termínovka OIP 2010

S potěšením oznamujeme, že termínovka OIP na rok 2010 je hotova. V rámci 4. ročníku OIP v roce 2010 se můžete těšit na 3 samostatné kola, jehož součástí se stane historicky poprvé i MISTROVSTVÍ ČR na dlouhé dráze (silnici), kde jsme jako pořadatelé získali důvěru ČSKB. Tak tedy, 8. května 2010 - 1. kolo OIP, 5. června 2010 - MČR na dlouhé dráze (silnici) a 21. srpna 2010 – 3. kolo OIP jako finále. Již nyní pilně pracujeme na tom, abyste se v Otrokovicích cítili opět jako doma.

Komentáře

podmínky účasti na MČR

Chtěl bych se zeptat jaké jsou podmínky pro účast na mistrovství ČR, které budete pořádat v rámci 2. kola. Konkrétně se mi jedná o to, jestli můžou jet děti neregistrované u ČSKB (mám holky 5 a 8 let). Případně další náležitosti, které by nás mohly překvapit. Díky

Roman Bílek
rombi@tiscali.cz

kategorie pro MČR

Dobrý den, o tituly MČR se pojede jen v kategoriích juniorů A a B (14-15 let a 16-17 let) a kategorii seniorů. Všechny kategorie pak jedou do OIP. Jde o otevřené mistrovství ČR a není podmínkou registrace u ČSKB. Již brzy budou potřebné informace zveřejněny.

Mistrovství ČR

Na podrobnosti je asi ještě čas, ale můžete přiblížit, co se chystá? Dík. Marek.

Co se chystá?

Tak jen pár informací, jaké chystáme změny. Na úvod musím ale říci, že nebudou asi všem úplně vyhovovat, ale takto občas bývá a pokud chceme jít dál a dostat do Otrokovic například i zahraniční konkurenci, aby naše mládež mohla získávat tak drahocenné zkušenosti od zkušenějších závodníků, musíme trochu změnit i model závodů. A to je ta největší změna. Potřebujeme si také udělat jakousi generálku před MČR a OIP2010 se tedy pojede podle mezinárodních pravidel in-line rychlobruslení a formou víceboje. Tzn., že téměř ve všech kategoriích budou závodníci startovat na 2 až 3 různých tratích od 50m do 5km (10km). Dle pořadí budou získávat body, které se budou sčítat. Podle počtu bodů bude sestaveno celkové pořadí. Nižší počet bodu znamená lepší umístění. Za první místo 1 bod, za 2. místo 2 body atd. V rámci jednoho kola OIP bude rozděleno na 70 medailí, takže dle statistiky z minulých let, pokud se nezvýší účast a konkurence, si tak přijde na medaili snad „každý druhý“. Rozšiřujeme věkové kategorie. Děti do 5 let, 6-7, 8-9, 10-11, 12-13, 14-15, 16-17, elite a seniorské kategorie, asi AK40, AK50. Zůstane rodinný závod. Uvažujeme i o dalších štafetách. Závod uděláme i pro fitness bruslaře, zde ale nebudeme tak podrobně dělit kategorie. Každý se tak může rozhodnout, kde má větší šance, jestli mezi fitness bruslaři nebo „svými“ bez ohledu na typ bruslí. Konečné dělení se dozvíte později, potřebujeme doladit některé věci se Svazem bruslení (ČSKB). S ohledem na více startů v den závodu nebude možné „přebíhání“ závodníků i do jiných kategorií a vítězové by se neměli tudíž opakovat, tedy alespoň v rámci jednoho kola OIP. Plánujeme i to, že by si každý, opravdu každý závodních odnesl ze závodu, i když prohraje, alespoň diplom. Plánujeme změnu i v celkovém hodnocení OIP. MČR bude součástí hodnocení celkového pořadí v OIP. Systém hodnocení pořadí bude podobný, jako tomu bylo doposud, tedy součet bodu v obráceném pořadí podle počtu startujících, ale vyhlásíme jen asi 10 nejlepších v rámci všech kategorií. Prozradím jen, že výhodou budou silně obsazené kategorie. Bude to jakási motivace i pro závodníky, aby si dovedli do své kategorie soupeře, pokud chtějí mít šanci bojovat o zajímavé věcné ceny za celkové umístění v OIP. Přemýšlíme prozatím, jak to udělat s vyhlašováním, aby ti nejmenší nemuseli čekat až do pozdních odpoledních hodin. Tolik v krátkosti k chystaným změnám. Konečnou podobu se dozvíte ale někdy v březnu, dubnu. Marcel Nemček.

MČR

Blahopřeju pořadatelům a těšíme se na závody v Otrokovicích.
Jinak kalendář akcí na rok 2010 se začíná pomalu plnit na http://komunita.svetkolecek.cz/events
za KSB Modřany Praha
Lída Krupková

závody v červenci 2010

Maďaři z Tatabánye psali, že máme strávit dovolenou v Maďarských termálech a stavit se u nich na hezkých závodech podobných Otrokovickým.
viz:
Do not forget that after snowy months the skating season is comming soon! Please note that our international Turul Cup will be hold on 10-11. of July 2010!

Tak proč se nepodívat do Maďarska , mají kategorie pro všechny ať již fitness či speed.
viz ročník 2009: http://www.tdke.hu/main/news-2412.html

J.Piskaty

Termínovka 2010

Pořádat mistrovství ČR je určitě velký úspech. K ostatním termínům bych měl jen připomínku, že vloni, tj. v roce 2009, se nám hodilo, když se 3 kola OIP konala o prázdninách, protože v červenci a srpnu je nouze o závody a přitom děti mají nejvíc času jezdit na bruslích. Bílek

OIP o letních prázdninách

Ano, je to tak. O letních prázdninách proběhne jen srpnové kolo, alespoň to platí pro rok 2010. Je nám to líto. Zájem o červencové termíny nebyl takový, jaký jsme čekali. Vzhledem k faktu, že jiné závody se nejely a závodníci mohli závodit na OIP, počítali jsme opravdu s větší účastí. Reakce máme např. takové, že si řada závodníků chtěla od náročné jarní in-line sezóny prostě odpočinout, načerpat síly na podzimní sezónu a dohnat případně tréninkové manko, a jen proto nepřijeli. Řada lidí v tento čas také tráví rodinnou dovolenou. Potřebujeme si odpočinout i my, nebudu zastírat. Hrají zde trochu roli samozřejmě i finance. Zaplatit například elektronickou časomíru na jedno kolo OIP není vůbec levná záležitost a bavíme se zde v řádech desetitisíců a startovné, které vybíráme, jen částečně snižuje celkové výdaje. Vracet se k ručnímu měření časů by byl ale krok zpět, proto raději počet závodů snižujeme. Tolik asi na vysvětlení. Věříme přesto, že i v roce 2010 přijdeme s něčím novým, co úroveň OIP opět trochu pozvedne. Děkujeme za pochopení a přízeň.